متروی تهران به شهر آفتاب رسید

صفحه اصلی / متروی تهران به شهر آفتاب رسید
  آوریل 19, 2016     S.A.Ali Beheshtizade  

شهر > شهری - خط متروی مجموعه نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب به طول ۶ کیلومتر که بخش اول خط متروی تهران به فرودگاه امام خمینی و شهر پرند است، روز گذشته با حضور شهردار تهران و برخی از مدیران شهرداری به بهره‌برداری رسید.

محمدباقر قاليباف هم ‌ براي شركت در مراسمي كه به همين منظور برگزار شده بود در ايستگاه شاهد در خط يك كه قبل از بهشت زهرا(س) قرار دارد، سوار مترو شد و به سمت بزرگ‌ترين ايستگاه متروي شهر تهران حركت كرد. مساحت ايستگاه متروي شهرآفتاب 25هزار مترمربع است و در طراحي ‌ستون‌هاي آن از معماري مجموعه تاريخي چهل‌ستون اصفهان الهام گرفته شده است.
بنابراين گزارش، فازهاي دوم و سوم اين خط نيز از حرم امام به فرودگاه بين‌المللي امام خميني و سپس به شهر پرند خواهد رسيد.

مجموع اين سه فاز 52كيلومتر طول دارد و اينطور كه قاليباف گفت درصورت تأمين اعتبار از سوي دولت تا پايان سال به اتمام خواهد رسيد. شهردار تهران در سخنان خود از توانايي فني بالاي مديريت شهري در ساخت مترو سخن گفت تا جايي كه هفته‌اي 700متر حفاري تونل مترو صورت مي‌گيرد.

اين درحالي است كه در بعضي از شهرهاي كشور بعد از 12-10سال هنوز نتوانسته‌اند به اندازه همين 6كيلومتر مترو بسازند. قاليباف انتقال نمايشگاه‌هاي بين‌المللي ‌از داخل شهر را يكي از مطالبات جدي مردم تهران اعلام كرد و گفت: ساخت مجموعه‌اي مانند شهرآفتاب حداقل 2دهه است كه بر زمين مانده بود زيرا مهم‌ترين چالش‌ ما آلودگي هوا، ترافيك و اتلاف وقت مردم بود كه هربار بابت برپايي نمايشگاه‌ها به شهر تحميل مي‌شد. اين درحالي است در دنيا تمام نمايشگاه‌هايي كه بيش از 200هزار نفر بازديد‌كننده داشته باشند درخارج شهر برگزار مي‌شوند. وي با اين حال تأكيد كرد كه نمايشگاه‌هاي كوچك با مراجعه‌كنندگان محدود همچنان امكان برگزاري در داخل شهر را خواهند داشت.

S.A.Ali Beheshtizade
اطلاعات تماس
با مدیریت جدید

بهترین مرکز خرید ایران

تلفن : + (021) - 888 80 800
ایمیل : info@bazarghaem.com
ساعت کاری 8 تا 6 بعد از ظهر

 راه های ارتباطی با ما
درباره بازار قائم تجریش

گروه بزرگ تجاری بازار قائم یکی از بزرگترین مراکز خرید الکترونیکی و لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل و لوازم خانگی اماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد، شعار ما این است : از خرید لذت ببرید